WYDARZENIA

Mistrzostwa KPZJ 2020 - relacja

Kolejne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego już za nami.
Mimo niesprzyjającej aury, udało się wyłonić Mistrzów województwa w każdej kategorii wiekowej. Na zawody do Młyńskiej Strugi zgłosiła się rekordowa liczba zawodników i koni - 95 zawodników, 117 koni, z 20 klubów naszego województwa.
Sobotnie konkursy przebiegały bez zakłóceń, jednak nocne, niedzielne opady znacząco utrudniły start konkursów drugiego dnia zawodów. Odwołane zostały dwa konkursy Rundy Open, a strat pierwszej kategorii Mistrzostw przesunięty został na godzinę 11.00. Do tego czasu trwały pracę nad podłożem na rozprężalni.
Podłoże na arenie głównej pisywało się bez zastrzeżeń, dlatego właśnie tam przeniesiono rozprężenie najwyższych kategorii Mistrzostw.
I tak Mistrzem KPZJ 2020 w najważniejszej kategorii Seniorów, z zerowym wynikiem w Mistrzostwach, została jedna z faworytek - Katarzyna Tobiszewska. Poniżej pełne wyniki:

Kategoria Juniorów:

Juniorzy Młodsi:

Kuce:

Amator:

Runda Open:

Warto zwrócić uwagę na świetne starty zawodniczek Młyńskiej Strugi - Iga Kołodzińska, w swoim debiucie w Mistrzostwach zdobyła srebrny medal w kategorii Juniorów Młodszych, Aniela Lipińska, po świetnych przejazdach zwyciężyła w Rundzie Open.
Zuzanna Rogińska bardzo dobrze zadebiutowała w trudnych konkursach seniorskich, plasując się ostatecznie na 8. miejscu tej kategorii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, całej ekipie Młyńskiej Strugi za świetną pracę przy zawodach, a w szczególności sponsorom bez których nasze Mistrzostwa nie mogłyby się odbyć.
Szczególne podziękowania dla Kujawsko-Pomorskiego Związku Jeździeckiego oraz firmy Volvo Car Toruń głównych partnerów imprezy.