MŁYŃSKA STRUGA CUP

2016.08 Mistrzostwa KPZJ

Zuzanna Łukasiak nowym Mistrzem KPZJ!
Rywalizacja we wszystkich kategoriach Mistrzostw trzymała widzów w napięciu do ostatnich chwil. W kategorii seniorów o końcowej klasyfikacji na podium przesądzić mogła jedna zrzutka, dlatego o zdobyciu danego koloru medalu zawodnicy nie mogli być pewni do ostatniego skoku.

Niemniej nerwami ze stali i koncertową jazdą popisała się nasza zawodniczka Zuzanna Łukasiak i to ona po dwóch przejazdach półfinałowych i dwóch nawrotach finału została nowym Mistrzem Województwa Kujawsko-Pomorskiego!
Broniący tytułu sprzed roku Tomasz Olszewski uplasował się na drugim miejscu ze stratą do miejsca pierwszego zaledwie 1.66 pkt. O złocie mogła zadecydować zatem nie tylko zrzutka ale i nieznaczne przekroczenie normy czasu.
Miejsce trzecie, po świetnej jeździe i w debiucie w tak trudnym konkursie przypadło kolejnej zawodniczce Młyńskiej Strugi - Agacie Gietka. Jej strata do miejsca drugiego wyniosła 3.95 pkt, a zatem również poniżej jednej zrzutki!

Kolejną medalistką Mistrzostw została Ewa Suminska, która uplasowała się finalnie na 3. miejscu podium w kategorii Juniorów Młodszych. O takim miejscu, przy bardzo wyrównanej rywalizacji przesądziła zaledwie jedna zrzutka w drugim nawrocie finału.

Poniżej prezentujemy wszystkich tegorocznych medalistów Mistrzostw KPZJ:

AMATOR:
  1. Jagoda Tomaszewska (JKS Rywal Grudziądz)
  2. Agnieszka Dryjas (JKS Rywal Grudziądz)
  3. Dominika Streich (Okser Inowrocław)
JUNIOR MŁODSZY:
  1. Julia Wutkowska (JKS Rywal Grudziądz)